środa, 19 marca 2014

Dobre i polskie: XXANAXX


Ostatnio uzmysłowiłam sobie ile mamy w Polsce utalentowanych i ciekawych artystów, naprawdę jest czym się chwalić. Dlatego od teraz, co środę będę przedstawiać tutaj ciekawych polskich artystów. Może kogoś jeszcze nie znacie, a zapewniam, że wszystkich którzy tu się pojawią warto poznać :)

Duet o którym chce dzisiaj napisać tworzą Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski (Voo). Pierwszy raz zobaczyłam ich przez przypadek, choć wokalistkę pamiętam z X-Factora. Bardzo żałowałam, że odpadła, nie tylko dlatego, że miała piękny głos, ale też świetny styl :D. Ten przypadek to koncert Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, który z roku na rok prezentuje coraz ciekawszych artystów (w mieście wygnańców polskich seriali zaczyna się dziać!). Muszę się przyznać, że najbardziej czekałam na koncert Meli Koteluk, ale koncert XXANAXX bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie wiem czy potrafię gładko opowiadać o muzyce, ale zespół w moim odczuciu gra eksperymentalną muzykę elektroniczną. Analogowe brzmienia dopełnia kojący głos Klaudii, a słuchanie ich muzyki to niezwykłe doświadczenie. Dodatkowo jest jeszcze na co popatrzeć, bo wokalistka jest nieprzeciętnej urody i figury. Poniżej natomiast kilka świetnych utworów tego zespołu. Jeśli nie wierzycie w moje zachwyty, odsyłam do recenzji ich EPki, a debiutancki krążek już w kwietniu :)

4 komentarze:

 1. zgadzam się :)

  może skusi Cię moja tarta pomarańczowa? zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na ich koncercie, kiedy supportowali Hurts, nie porwali publiczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koncercie na którym ja byłam też nie porwali publiczności, ale to nie zmienia faktu, że bardzo mi się podoba ich muzyka i mnie tym koncertem pozytywnie zaskoczyli :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Fajny pomysł, żeby pokazać to, czym możemy się pochwalić...:)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam do obserwowania :)
Anonimie, proszę podpisz się, chociaż imieniem ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...